Darmowa dostawa wózków i fotelików
 
Producenci
 
Wybierz dla swojej pociechy wyrób godny zaufania – taki, jakie znajdziesz w naszej ofercie
Wybierz dla swojej pociechy wyrób godny zaufania – taki, jakie znajdziesz w naszej ofercie

Mogłoby się wydawać, że skonstruowanie i wyprodukowanie dobrego wózka dziecięcego to nie jest rzecz szczególnie trudna. Tymczasem, każda pociecha to nadzwyczaj wymagający pasażer, którego komfortowi i bezpieczeństwu mogłoby zagrażać wiele czynników. Powinni być tego świadomi wszyscy młodzi rodzice, stojący przed zadaniem wyposażenia się w odpowiedni do swoich potrzeb wyrób tego rodzaju. Tylko produkt należycie wysokiej jakości w pełni spełni ich oczekiwania i związane z jego przeznaczeniem wymogi.

Każdy element musi spełniać rygorystyczne standardy

Wszyscy dobrze wiemy z jaką intensywnością każda mała pociecha bada otaczający ją świat, ssąc, biorąc do ust i gryząc, a także dotykając wszystko, co znajdzie się w jej zasięgu. Nikomu nie trzeba także tłumaczyć, jak łatwo może w jej przypadku może dojść do różnego rodzaju urazów. Dlatego też każdy wyrób, który ma być przeznaczony do użytkowania przez dzieci, musi zapewniać im maksimum bezpieczeństwa pod każdym względem. Wózki nie stanowią tu wyjątki. Podstawową regulacją, jaka w tym zakresie obowiązuje w Europie, jest norma PN-EN 1888-2012 - „Artykuły dla dzieci - Wózki dziecięce - Wymagania bezpieczeństwa i metody badań”. Wskazuje ona m.in., że elementy konstrukcji i wyposażenia muszą być bezpieczne chemicznie, a więc nie zawierać zagrażających ich zdrowiu substancji ponad określone limity. Nie mogą być też łatwopalne. Najłatwiej uzmysłowić sobie jakie zagrożenia czyhać mogą na dziecko w zakresie bezpieczeństwa mechanicznego – zarówno w przypadku tych najprostszych, jak i bardziej złożonych konstrukcji, jakimi są wózki dziecięce wielofunkcyjne. Obowiązkiem producenta jest więc zadbanie o ich stateczność, niezależnie od faktu ewentualnego obciążenia dodatkowym ładunkiem. Każdy detal musi być zaprojektowany i wykonany w taki sposób, by wykluczone było skaleczenie czy otarcie. Wiele wózków posiada możliwość składania – należy zawsze wykonać także pewne zabezpieczenie, które wyeliminuje ryzyko, że nastąpi to przypadkiem. Istotne są także rzecz jasna zapięcia – te muszą więc przytrzymywać małego pasażera także w kroczu, a użyte taśmy nie mogą być za wąskie.

Wybierając dobrej jakości wózek, możesz być spokojny

Wpadki w zakresie bezpieczeństwa zdarzały się na przestrzeni lat różnym firmom na całym świecie. Źle wykonane zapięcia i inne elementy zabezpieczające doprowadzały do urazów lub duszenia wypadających maluchów, odkrywano także ryzyko przycinania palców czy narażenia na szkodliwe substancje chemiczne, dla rozwijających się dzieci szczególnie przecież niebezpieczne. Dlatego tak ważne jest kupowanie akcesoriów przeznaczonych do opieki nad dziećmi, zwłaszcza tak złożonych jak wózki, od sprawdzonych dostawców, którzy do swojej oferty włączają wyłącznie godne zaufania wyroby najlepszych producentów. Od początku działalności dokładamy starań, by oferowany asortyment spełniał oczekiwania wymagających klientów, a nasz sukces jest dowodem, że nam się to udaje. Zapraszamy.

Promocje
Wózek wielofunkcyjny 2w1 ESPIRO ONLY Graphite Street
Wózek wielofunkcyjny 2w1 ESPIRO ONLY Graphite Street
1 999,00 zł 1 799,00 zł
szt.
Wózek spacerowy KINDERKRAFT All road Grey
Wózek spacerowy KINDERKRAFT All road Grey
859,00 zł 799,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl