Producenci
Bestsellery
Adamex Adapter Zico
Adamex Adapter Zico

79,00 zł

szt.
ZESTAW Baza ATON BASE 2-FIX + Fotelik CYBEX ATON 5 | Navy Blue
ZESTAW Baza ATON BASE 2-FIX + Fotelik CYBEX ATON 5 | Navy Blue

950,00 zł

Cena regularna: 1 318,00 zł

Najniższa cena: 1 318,00 zł
szt.
JOIE EVERY STAGE R129 Fotelik samochodowy  | 0-36 kg  | Cobblestone
JOIE EVERY STAGE R129 Fotelik samochodowy | 0-36 kg | Cobblestone

899,00 zł

Cena regularna: 949,00 zł

Najniższa cena: 949,00 zł
szt.
Promocje
iCandy CORE wózek wielofunkcyjny | Light Moss
iCandy CORE wózek wielofunkcyjny | Light Moss

5 399,00 zł

Cena regularna: 7 999,00 zł

Najniższa cena: 7 999,00 zł
szt.
iCandy CORE wózek wielofunkcyjny | Dark Grey
iCandy CORE wózek wielofunkcyjny | Dark Grey

5 399,00 zł

Cena regularna: 7 999,00 zł

Najniższa cena: 7 999,00 zł
szt.
ZESTAW Baza ATON BASE 2-FIX + Fotelik CYBEX ATON 5 | Navy Blue
ZESTAW Baza ATON BASE 2-FIX + Fotelik CYBEX ATON 5 | Navy Blue

950,00 zł

Cena regularna: 1 318,00 zł

Najniższa cena: 1 318,00 zł
szt.
ZESTAW Baza ATON BASE 2-FIX + Fotelik CYBEX ATON 5 | Soho Grey
ZESTAW Baza ATON BASE 2-FIX + Fotelik CYBEX ATON 5 | Soho Grey

950,00 zł

Cena regularna: 1 318,00 zł

Najniższa cena: 1 318,00 zł
szt.

Kto kupuje wózek dla dziecka? Tłumaczymy, co głosi tradycja

Kto kupuje wózek dla dziecka? Tłumaczymy, co głosi tradycja

Pojawienie się dziecka to wielka radość i ogromne przeżycie nie tylko dla rodziców, ale dla całej rodziny. Towarzyszą temu piękne emocje i radość oczekiwania na pierwszy uśmiech, słowo czy samodzielne kroki. Zanim jednak dziecko się urodzi, należy skompletować dla niego wyprawkę. Niegdyś zaangażowani byli w to wszyscy bliscy. Obecnie wygląda to nieco inaczej. Pojawia się jednak pytanie, kto kupuje wózek dla dziecka? Dowiedz się, jak odnosi się do tego tradycja.

Dawne tradycje związane z narodzinami dziecka

W dawnej Polsce z narodzinami dziecka wiązało się dość dużo wierzeń, obrzędów i tradycji. Poród był wręcz mistycznym wydarzeniem, ponieważ temat pojawienia się noworodka na świecie był owiany tajemnicą. Ogromną wagę przywiązywano do tego, co mogłoby zapewnić dziecku szczęśliwe i dostatnie życie. Wierzono, że do momentu ochrzczenia potomka, kobieta nie powinna wychodzić z domu. Goście jednak mogli tłumnie przychodzić, żeby zobaczyć noworodka. Tradycja nakazywała jednak, by pojawili się z drobnym podarunkiem. Wystarczyła kromka chleba, która symbolizowała dostatek lub szczypta cukru, by maluch miał słodkie życie.

Tradycja obdarowywania dziecka przetrwała do dziś. Obecnie jednak wręcza się bardziej okazałe prezenty. Czy wiesz, że w niektórych kręgach nadal istnieje przekonanie, że noworodek powinien otrzymać w prezencie także wózek?

Wyprawka dla dziecka – co o kompletowaniu głosi tradycja?

Wyprawka dla noworodka to zazwyczaj niemały wydatek. Wiąże się to z dość dużą ilością niezbędnych elementów, które powinny się w niej znaleźć. Jako młody rodzic, szczególnie w przypadku pierwszego dziecka, nie musisz do końca wiedzieć, co się przyda – może się zdarzyć, że kupisz też mniej potrzebne akcesoria. Weź pod uwagę, żeby nie skompletować całej wyprawki od razu po tym, jak dowiesz się, że spodziewasz się dziecka! To istotne z kilku względów. Po pierwsze, szczególnie nasze babcie i mamy powiedziałyby, by kupować wszystko jak najpóźniej, żeby nie zapeszyć – jest to związane ze starszymi przesądami. W czasach, gdy nie było łatwego dostępu do badań USG, wychodziło się z założenia, że lepiej poczekać na narodziny potomka z organizacją wyprawki. Obecnie wiadomo, że przesądami nic nie zdziałamy, jednak nadal nie warto spieszyć się z wyprawką dla noworodka. Panuje moda na baby shower, czyli przyjęcie z okazji przyjścia na świat dziecka. Organizuje je rodzina i przyjaciele, obsypując przyszłych rodziców podarunkami dla dziecka. Jeśli więc w Twoich planach jest taka impreza, z pewnością otrzymasz w prezencie wiele potrzebnych dla pociechy akcesoriów.

Kto kupuje wózek dla dziecka według tradycji?

Powszechnie wiadomo, że noworodki potrzebują mnóstwa akcesoriów. Obecny rynek oferuje wiele ciekawych rozwiązań, by dziecko żyło komfortowo, ale nie zapomina się też o wygodzie rodziców. Wszystko jednak ma swoją cenę, dlatego często przyjaciele i rodzina chcą wesprzeć młodych w kompletowaniu wyprawki dla ich potomka. Największy wydatek, z jakim musisz się liczyć, to wózek dla malucha. Kto kupuje wózek dla dziecka według tradycji? Otóż dawniej taki prezent noworodkowi dawali dziadkowie. Obecnie ten zwyczaj dalej obowiązuje w wielu kręgach, choć zdecydowanie rzadziej się to praktykuje. W ten sposób dziadkowie chcieli wspomóc młodych rodziców, a także wybrać właściwy model jako bardziej doświadczeni.

Dziś, jako rodzic, masz wiele możliwości wybrania wózka, który spełni Twoje oczekiwania i nie zrujnuje przy tym domowego budżetu. Nie wyklucza to jednak możliwości podarowania wózka na prezent. Częściej jednak wybiera się kompromisowe rozwiązanie – dziadkowie mogą kupić voucher do sklepu lub po prostu sfinansować zakup wybranego przez rodziców malucha modelu.

Tradycyjne a nowoczesne podejście – zalety i wady

Zwyczaje praktykowane dawniej mają obecnie swoje lepsze i gorsze strony. Tradycyjne podejście do zakupu wózka jest stosunkowo rzadko spotykane, ze względu na to, że młodzi rodzice mają konkretne wymagania odnośnie do pierwszego pojazdu swojego dziecka. Choć utarło się, że wózek powinni podarować dziadkowie, niezależność młodych rodziców nie zostawia im dużej przestrzeni do działania w tym obszarze, mimo że to rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim zakup wózka przez dziadków odciąża znacznie budżet przyszłych rodziców. Co więcej, dzięki takiemu upominkowi mają oni poczucie zaangażowania się w życie dziecka i czują się potrzebni.

Jednak ma to także wady. Dziadkowie nie są zawsze na bieżąco z trendami dotyczącymi wózków dziecięcych. Mogą więc nie trafić do końca w gust przyszłych rodziców. Dodatkowo po zakupie wózka mogą chcieć zaangażować się w życie młodej rodziny za mocno i z czasem przekraczać granice.

Kto kupuje wózek dla dziecka? Prawdą jest, że można podejść do tej kwestii zgodnie z tradycją. Najlepszym jednak rozwiązaniem byłby zdrowy kompromis, czyli wspólne zakupy dziadków z rodzicami. Jeśli jesteś lub niebawem będziesz rodzicem, to zabierz dziadków na wirtualną wycieczkę do naszego sklepu i wybierzcie najlepszy wózek dla dziecka razem!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

DARMOWA DOSTAWA FOTELIKÓW

536-184-467

sklep@eurowozki.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium