Producenci
Bestsellery
Adamex Adapter Zico
Adamex Adapter Zico

79,00 zł

szt.
ZESTAW Baza ATON BASE 2-FIX + Fotelik CYBEX ATON 5 | Navy Blue
ZESTAW Baza ATON BASE 2-FIX + Fotelik CYBEX ATON 5 | Navy Blue

950,00 zł

Cena regularna: 1 318,00 zł

Najniższa cena: 1 318,00 zł
szt.
JOIE EVERY STAGE R129 Fotelik samochodowy  | 0-36 kg  | Cobblestone
JOIE EVERY STAGE R129 Fotelik samochodowy | 0-36 kg | Cobblestone

899,00 zł

Cena regularna: 949,00 zł

Najniższa cena: 949,00 zł
szt.
Promocje
iCandy CORE wózek wielofunkcyjny | Light Moss
iCandy CORE wózek wielofunkcyjny | Light Moss

5 399,00 zł

Cena regularna: 7 999,00 zł

Najniższa cena: 7 999,00 zł
szt.
iCandy CORE wózek wielofunkcyjny | Dark Grey
iCandy CORE wózek wielofunkcyjny | Dark Grey

5 399,00 zł

Cena regularna: 7 999,00 zł

Najniższa cena: 7 999,00 zł
szt.
ZESTAW Baza ATON BASE 2-FIX + Fotelik CYBEX ATON 5 | Navy Blue
ZESTAW Baza ATON BASE 2-FIX + Fotelik CYBEX ATON 5 | Navy Blue

950,00 zł

Cena regularna: 1 318,00 zł

Najniższa cena: 1 318,00 zł
szt.
ZESTAW Baza ATON BASE 2-FIX + Fotelik CYBEX ATON 5 | Soho Grey
ZESTAW Baza ATON BASE 2-FIX + Fotelik CYBEX ATON 5 | Soho Grey

950,00 zł

Cena regularna: 1 318,00 zł

Najniższa cena: 1 318,00 zł
szt.

Jaki fotelik dla rocznego dziecka wybrać? Praktyczne podpowiedzi

Jaki fotelik dla rocznego dziecka wybrać? Praktyczne podpowiedzi

Wybór akcesoriów dla najmłodszych dzieci potrafi przyprawić o zawrót głowy. Ilość dostępnych na rynku sprzętów robi wrażenie. Maluchy są natomiast wyjątkowo wymagającymi klientami. Jeśli jesteś rodzicem rocznego dziecka, na pewno widzisz, że jego potrzeby zaczynają znacząco różnić się od czasu, kiedy było noworodkiem. Czy wiesz, jak teraz podróżować z nim bezpiecznie? Jaki fotelik dla rocznego dziecka wybrać? Dziś rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Po co dziecku fotelik?

Choć niektórym może się wydawać, że fizycznie dziecko jest małą wersją dorosłego, praktyka pokazuje coś zupełnie innego. Różnica pomiędzy anatomią malucha, a osoby dorosłej to nie tylko kwestia wzrostu oraz wagi. Budowa ciała pociechy jest o wiele bardziej delikatna i krucha. Organizm zaczyna dopiero się kształtować, a do poważnego uszkodzenia kości nie potrzeba wiele. Przykładowa różnica pojawia się w kwestii nierozwiniętej jeszcze miednicy. Podczas gdy u dorosłego biodrowa część pasa znajduje oparcie w kolcach biodrowych, u dziecka nie ma tego typu zależności. Przypięcie dziecka do pasów, które zostały stworzone z myślą o dorosłych, może więc skutkować nie tylko obrażeniami samej miednicy, ale przede wszystkim, jest to poważne narażenie narządów znajdujących się w jamie brzusznej. Wiesz już, dlaczego fotelik jest sprawą niezbędną. Przejdźmy dalej – jak dobrać go do dziecka? Jaki fotelik dla rocznego dziecka będzie najlepszy?

Rodzaje fotelików samochodowych

Rynek akcesoriów stworzonych z myślą o dzieciach jest wyjątkowo bogaty. Producenci proponują coraz to bardziej innowacyjne rozwiązania. Rodzice poważnie podchodzący do tematu bezpieczeństwa dziecka, zagłębiając się w kolejne oferty, mogą odczuwać coraz większe wątpliwości. Rozważania rozpocznijmy więc od ogólnego podziału poszczególnych wariantów fotelików.

1. Foteliki stworzone z myślą o noworodkach mieszczą się w ogólnym przedziale fotelików od 0 do 13 kg lub 0 - 18 kg. Jak można z łatwością wydedukować, drugi wariant posłuży nieco dłużej.

2. Kolejna grupa fotelików to te stworzone z myślą o dzieciach, których waga mieści się w przedziale od 9 do 18 kg.

3. Foteliki przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym należą do grupy fotelików o przedziale wagowym od 15 do 36 kg.

Jaki fotelik dla rocznego dziecka będzie więc dostosowany do jego potrzeb? Wiele zależy od wagi malucha. Każde dziecko rośnie bowiem w innym tempie. Uśredniając, możemy jednak wskazać modele fotelików z punktów nr 1 oraz nr 2. Jak wskazują badania, średnia waga rocznego dziecka wynosi 9.4 kg.

Jaki fotelik dla rocznego dziecka? O tym musisz wiedzieć

Znasz już ogólną klasyfikację fotelików, z której wynika, jaki fotelik dla rocznego dziecka będzie trafionym zakupem pod kątem jego wagi. Same zalecenia dotyczące możliwego ciężaru to jednak nie wszystko. Co jeszcze należy uwzględnić, by podjąć decyzję o tym, jaki fotelik dla rocznego dziecka wybrać? Podpowiadamy!

1. Weź pod uwagę tylko sprawdzone modele zaufanych producentów. Nie kupuj fotelików z wątpliwych źródeł. Nie oszczędzaj na bezpieczeństwie swojego malucha. W końcu w grę wchodzi nie tylko jego zdrowie, ale i często życie. Fotelik musi być więc zgodny z obowiązującymi przepisami.

2. Nie kupuj używanych fotelików – nie znasz ich przeszłości. Ponadto foteliki z drugiej ręki nie są rozwiązaniami higienicznymi. Wcześniej użytkowany fotelik sprawi, że nie zapłacisz mandatu w razie kontroli drogowej, ale nie zapewnisz też ochrony swojemu dziecku.

3. Wybierz model, który będzie możliwy do montażu w Twoim samochodzie. Sposób montażu, kąt nachylenia – wszystko może okazać się istotne.

4. Nie pomijaj instrukcji obsługi. Pewnie intuicyjnie jesteś w stanie zamontować fotelik, ale może się okazać, że tym samym pominąłeś ważną funkcję, którą oferuje producent.

5. Postaw na łatwy w montażu wariant. Będzie to szczególnie ważne w przypadku użytkowania fotelika w różnych samochodach i częstego jego przekładania. Pamiętaj, że w razie pośpiechu Twoje dziecko niekoniecznie będzie grzecznie czekać.

6. Im więcej rzeczy możesz wyregulować w foteliku – tym lepiej.

Potrzeby rocznego dziecka

Jaki fotelik dla rocznego dziecka będzie najlepszym rozwiązaniem? Na co na pewno musisz zwrócić uwagę? Czego nie możesz pominąć? Przede wszystkim pod żadnym pozorem nie przymykaj oka na fakt, że Twoje dziecko już wyrosło z fotelika. Nie pozwól mu także jeździć w foteliku zbyt dużym. Precyzja doboru jest ważna. Foteliki dla rocznych dzieci powinny mieć możliwość montowania ich tyłem do kierunku jazdy. Jest to bezpieczne rozwiązanie, z którego warto korzystać jak najdłużej. Dużą popularnością cieszy się dziś także mocowanie ISOFIX. To najbezpieczniejszy z dostępnych na rynku sposobów mocowania fotelików, który posłuży naprawdę długo.

Foteliki stworzone z myślą o najmłodszych

Zapraszamy Cię do zapoznania się z bogatą ofertą fotelików samochodowych, jaką znajdziesz w naszym sklepie. Każda pociecha jest dla nas ważna. Jaki fotelik dla rocznego dziecka? Znasz już odpowiedzieć na to pytanie. Teraz decyzja jest w Twoich rękach. Różnorodność proponowanych przez nas modeli sprawi, że z pewnością znajdziesz idealne dla Twojego dziecka rozwiązanie. Nie oszczędzaj na bezpieczeństwie i chroń swoją pociechę od najmłodszych lat.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

DARMOWA DOSTAWA FOTELIKÓW

536-184-467

sklep@eurowozki.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium