Producenci
Promocje
iCandy CORE wózek wielofunkcyjny | Light Moss
iCandy CORE wózek wielofunkcyjny | Light Moss

5 399,00 zł

Cena regularna: 7 999,00 zł

Najniższa cena: 7 999,00 zł
szt.
iCandy CORE wózek wielofunkcyjny | Dark Grey
iCandy CORE wózek wielofunkcyjny | Dark Grey

5 399,00 zł

Cena regularna: 7 999,00 zł

Najniższa cena: 7 999,00 zł
szt.
ZESTAW Baza ATON BASE 2-FIX + Fotelik CYBEX ATON 5 | Navy Blue
ZESTAW Baza ATON BASE 2-FIX + Fotelik CYBEX ATON 5 | Navy Blue

950,00 zł

Cena regularna: 1 318,00 zł

Najniższa cena: 1 318,00 zł
szt.
ZESTAW Baza ATON BASE 2-FIX + Fotelik CYBEX ATON 5 | Soho Grey
ZESTAW Baza ATON BASE 2-FIX + Fotelik CYBEX ATON 5 | Soho Grey

950,00 zł

Cena regularna: 1 318,00 zł

Najniższa cena: 1 318,00 zł
szt.

Dowiedz się, do kiedy dziecko powinno podróżować w foteliku!

Dowiedz się, do kiedy dziecko powinno podróżować w foteliku!

Będąc rodzicem, z pewnością bezpieczeństwo Twojego dziecka jest dla Ciebie kwestią priorytetową. Przy tym także zależy Ci na zapewnieniu mu odpowiedniego komfortu podczas wspólnych podróży. Dlatego powinieneś wiedzieć nie tylko to, do kiedy dziecko powinno jeździć w foteliku samochodowym, ale także to, co wziąć pod uwagę wybierając konkretny model. Czytaj dalej, a odpowiemy na wszystkie, nurtujące Cię pytania!

Do kiedy dziecko powinno jeździć w foteliku?

Według aktualnych przepisów o ruchu drogowym foteliki samochodowe są konieczne dla dzieci od momentu urodzenia, do czasu, aż osiągną 150 cm wzrostu. Ustawodawca nie określa dokładnie granicy wieku osoby siedzącej w foteliku, więc teoretycznie każdy nieletni, który nie osiągnie wymaganej granicy wzrostu, powinien w nim podróżować. Z troski o zdrowie i życie swojego dziecka, powinieneś bezwzględnie przestrzegać tych przepisów. Co ważne, za posiadanie w samochodzie takich sprzętów odpowiada nie opiekun prawny malucha, a właściciel pojazdu. Jeżeli więc masz tylko przewieźć dziecko, ale nie będziesz posiadał wymaganego wyposażenia, może Cię spotkać kara.

W jakich pojazdach nie trzeba fotelika?

W ustawie o ruchu drogowym określone są pewne wyjątki od reguły w sprawie obowiązku używania fotelików samochodowych. Po pierwsze — nie muszą być one stosowane w pojazdach takich jak taksówka, radiowóz, czy karetka. Po drugie, jeżeli dziecko ma zdrowotne przeciwwskazania do korzystania z fotelika, także nie ma obowiązku go stosować. Kolejnym wyjątkiem jest brak technicznej możliwości zamontowania na tylnym siedzeniu trzech fotelików obok siebie. Wtedy najstarsze z dzieci, które jest powyżej 3 roku życia, może siedzieć z tyłu, przypięte po prostu w pasy bezpieczeństwa. Zwyczajne pasy wystarczą także w sytuacji, kiedy dziecko mające przynajmniej 135 cm wzrostu posiada taką budowę ciała, która umożliwia dopasowanie mu odpowiedniego fotelika. W każdym innym wypadku jest on bezwzględnie potrzebny.

Kary za jazdę bez fotelika

Jeżeli Twoje dziecko nie jest wyższe niż 150 cm, a postanowiłeś przewozić je bez fotelika samochodowego, możesz spotkać się z surową karą. W przypadku zatrzymania przez policję możesz oczekiwać mandatu rzędu 150 zł, a także 6 punktów karnych. Zakładając, że transportowałeś dziecko na przednim siedzeniu, kara może być zdecydowanie wyższa. Wyższy mandat może Cię spotkać także za to, jeśli fotelik jest niepoprawnie zamontowany. Nieporównywalnie większe konsekwencje mogą Cię spotkać, jeżeli doszłoby do wypadku. Zależy Ci na bezpieczeństwie Twojego dziecka? Koniecznie dbaj o to, aby zawsze przewozić je w odpowiednio dopasowanym i dobrze przypiętym foteliku.

Od kiedy dziecko powinno być w foteliku, a nie nosidełku?

Bardzo często pierwsze foteliki dla maluszków mają formę praktycznego nosidełka. Bywają to modele wielofunkcyjne, których można także używać jako gondola do wózka. Jednak takie sprzęty są bezpieczne wyłącznie do pewnego momentu. Każdy fotelik ma określoną granicę wagi dziecka, dla której jest odpowiedni. Maluchy w swoich pierwszych miesiącach niezwykle szybko rosną, dlatego powinieneś być czujny, kiedy nadchodzi moment zmiany fotelika samochodowego na większy. Zauważasz, że maluch już siedzi samodzielnie? A może dziecko urosło i przybrało na wadze? To znak, aby szybko szukać innego fotelika.

Jak dobrać odpowiedni fotelik dla dziecka?

Do momentu, kiedy dziecko przekroczy prób 150 cm wzrostu, będziesz musiał kupować foteliki, które będą dla niego odpowiednie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie fotelika dziecięcego do samochodu?

Określ wymiary i wagę dziecka

Abyś mógł bez problemu wybrać idealny, komfortowy model fotelika samochodowego, koniecznie najpierw zmierz i zważ swoje dziecko. Ta wiedza pozwoli Ci określić, którą kategorią fotelików powinieneś się zainteresować. Przeglądając różne modele, weź pod uwagę to, że maluch ze względów bezpieczeństwa dopiero między 4 a 5 rokiem życia powinien jeździć przodem do kierunku jazdy.

Wybierz najbezpieczniejsze modele

Zawęziłeś już pole swoich poszukiwań do konkretnej kategorii? Teraz powinieneś przesiać dostępne modele, zwracając uwagę na posiadane atesty. Dzięki zastosowaniu przeróżnych możliwości technologicznych możesz mieć pewność, że Twoje dziecko będzie odpowiednio chronione przez fotelik. Zapoznaj się więc z danymi technicznymi znalezionych sprzętów.

Dopasuj fotelik

Zanim dokonasz zakupu, upewnij się, że wybrany przez Ciebie model będzie kompatybilny z posiadanym samochodem. Różne kąty nachylenia tylnej kanapy, czy zbyt głęboko osadzone uchwyty mogą sprawić, że fotelik nie będzie pasował do Twojego auta. Taki sprzęt powinien jak najlepiej przylegać do oparcia kanapy samochodowej. Koniecznie upewnij się także, że wybrany fotelik pozwoli dziecku na komfortową podróż.

Do kiedy dziecko powinno jeździć w foteliku? Ze względów bezpieczeństwa, powinieneś tego pilnować do momentu, aż jego wzrost przekroczy 150 cm. Pamiętaj, że foteliki samochodowe to nie fanaberia, tylko sprzęt, który może uratować zdrowie i życie Twojego maluszka w razie wypadku. Jeżeli potrzebujesz solidnych i niezawodnych produktów tego typu, znajdziesz je w asortymencie naszego sklepu. Wybieraj między propozycjami renomowanych marek i zdecyduj się na tą, która spełni Twoje potrzeby i oczekiwania!

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

DARMOWA DOSTAWA FOTELIKÓW

536-184-467

sklep@eurowozki.pl

więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium